Звітність про КІК: Увага, термін до 1 травня!
Не ризикуйте своїми фінансами! Звертайтеся до нас, і ми допоможемо вам:
Правильно заповнити звітність і подати всі необхідні документи.
Проаналізувати вашу ситуацію та уникнути податкових ризиків.
Своєчасно виконати всі зобов’язання перед податковими органами.
Нюанси створення іноземної компанії для оптимізації оподаткування
Все частіше українські підприємці на певному етапі розвитку бізнесу замислюються про створення іноземної компанії. Основною причиною такого рішення зазвичай є бажання зекономити на податках. На перший погляд, це здається логічним і виправданим кроком, адже низка країн пропонують привабливий податковий режим або відсутність оподаткування взагалі. Проте не завжди низькі податки є гарантією фінансової вигоди, оскільки існує ряд факторів, які варто врахувати перед ухваленням такого рішення і вибором країни для реєстрації компанії або корпоративної реструктуризації.
Масові запити від податкової: коли дійсно потрібно подавати повідомлення про набуття/втрату КІК?
Останнім часом наші клієнти почали масово отримувати запити від Державної податкової служби щодо неподання повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) в контрольованій іноземній компанії (КІК). Податковий орган у таких запитах вимагає пояснення причин неподання Повідомлення або ж просить подати його, крім того, часто погрожує позаплановою перевіркою.
Чи дійсно у всіх випадках ви зобов’язані подавати таке Повідомлення? Пропонуємо розглянути це питання детальніше.
Контрольовані іноземні компанії (КІК) в Україні: що потрібно знати
Контрольовані іноземні компанії (КІК) стали важливою темою для українців, які мають бізнес за кордоном. Розуміння основних аспектів КІК допоможе уникнути податкових ризиків та забезпечити відповідність українському законодавству.
Ми допоможемо вам:
Визначити, чи підпадаєте ви під контроль КІК.
Оформити всі необхідні повідомлення та звіти.
Захистити ваш бізнес від зайвих податкових ризиків.
Вихід із податкового резидентства: реальність чи міф?
Останні роки багато громадян України була змушена покинути країну у звʼязку з повномасштабним вторгненням росії, шукаючи безпечний притулок для себе та своєї сімʼї. Через тривале перебування в інших країнах, вони можуть вважати наших співвітчизників своїми податковими резидентами. Це, в певних випадках, створює додаткові ускладнення з точки зору оподаткування, наприклад, призводить до подвійного оподаткування доходів через визнання податковим резидентом одночасно у двох країнах – в Україні та в іншій іноземній державі.
Податкова пільга для постачальників оборонного сектору: як не втратити право на звільнення від ПДВ?
Ще у 2023 році до пункту 32 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПК України) були внесені зміни. Його доповнили новими підпунктами (4 та 5), які на період воєнного стану передбачають звільнення від сплати ПДВ на операції з імпорту та постачання в Україні певних товарів оборонного призначення відповідно до визначених підкатегорій УКТ ЗЕД.